Višavski terier

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

3. apr 2008 19:18

Roncolino, da ne bos mislila, da te obsojam, ker imas kaco. Ampak kaca bo zmeraj kaca, pa ceprav je bila izvaljna v ujetnistvu. Ampak njeni predniki so bili ujeti v divjini. Zmeraj bo imela svoj nagon. V naravi pa je njen habitat ogromen, vecji se od tako velikega terarija. Jaz izrazam samo mnenja, ne obsojam. Da se komu ne zamerim, saj vem da imate clani vse mogoce zivali doma. Ne obsojem nikogar, menim pa da divje zivali ne spadajo v hiso. Tudi jaz bi imela vsega vragadoma. Tukana, aro, kakaduja pa legvana, tigra in pa krokodila,... Resnicno imam rada zivali in si marsikatero tudi mocno zelim, ampak......takrat pa pomislim na zival, ali si tudi ona mene zeli? Ali jo je mogoce strah, ceprav ji zelim samo najboljse ? Ali raje zivi v ujetnistvu, kot pa v naravi, v svojem naravnem habitatu, svobodna, z svojimi nagoni, na svezem zraku,itn....Ampak obsojam te pa ne, to je tvoja odlocitev. Vem pa kako je s temi zivalmi ujetimi v divjini. Sem spremljala aretacije preprodajalcev v Amazonskem pragozdu. Mladice odtrgajo od svojih mam. Mame odtrgajo od nemocnih mladicev, ki jih potem caka gotova in kruta smrt. Zivali potem pohabijo, da ne morejo pobegniti, da so nemocne in jih vec ne morejo vrniti v divjino Zivali prevazajo v skatlah natrpane kot v konzervah. Potem jih na trznici prodajajo ves dan, na zgocem soncu, brez vode, brez hrane, v kletkah kjer se nemorejo premakniti niti za milimeter. Vecina zivali, ki se jih prodaja pri nas je verjetno res prislo na svet v ujetnistvu, ampak divja zival je se zmeraj. Veliko zivali pa se prodaja tudi iz divjine z ponarejenimi papirji, in ce prodajalca poznamo se ne moramo dati roke v ogenj zanj. Brez zamere ne jemljite tega osebno, to je samo moje mnenje. Kar se preprodajalcev psov tice, grozno!!!! Jaz ne pravim, da bi kupila psa od njih. Pravim, da je takim ljudem potrebno pse ODVZETI, jim dati dostojen dom [ne pa jih prepuscati usodi], preprodajalce pa KAZNOVATI. magnolija, tjas, prvic cujem, da bi bili vsi psi primerni za hiso, dober primer sta Sibirski husky in Aljaski malamut,... Kar se mesanckov tice nikoli ne ves kaksen bo mladicek postal. Sorodniki so posvojili mladicka majhne psice in lastnik jim je zagotovil, da je ta pes majhne rasti, a za nekaj mesecev je ta pes bil vecji od Bernskega plansarskega psa. Sosedin kuzek je bila tako agresiven, da se je podil in besno lajal za cisto vsakim, ki se je pripeljal v naso ulico, pa ce ga je videl ze tisockrat. Nekateri psi se zelo cujeci, kar naprej lajajo, nekateri tulijo. A se ti taksen pes zdi primeren za v stanovanje, kjer te obdaja se vsaj deset stanovanj, stene pa so slabo izolirane? Govorimo o 60 kvadratnih stanovanjih in ne od 200 kvadratnih hisah, kjer gre lahko pes ven na vrt kadar koli se mu zaljubi! Tudi dlaka je pomemben faktor. Prednost pasemskih psov je v tem, da je njihov osnovni karakter dobro raziskan, ceprav ima se vsak svojega. Je pa lepo, da so tudi nekateri mesancki primerni za v stanovanje, v kolikor se odlocimo za psa [se mi zdi da je to pomembna odlocitev], bomo najprej iskali v zavetiscih ali pa med ljudmi, ker tu se se vedno da dobiti psa. Samo da bo primeren za stanovanje, torej bo tudi njemu vsec in se bo razumel z mackom. Iwana

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

3. apr 2008 20:47

pomarandza to je pa dlakocepljenje...a si prebrala celotne poste? tisto je bilo pa itak med navednicami tako da nimam kaj debatirat...sploh pa mislim, da se je v vseh postih govorilo vec kot spostljivo in ljubeznivo. Kar se pa kvalitete tice...kot kvaliteta je bilo misljeno dobro grajen, zdrav, ne iznakazan pes skoten v normalnih okoliscinah. ycrna

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

4. apr 2008 11:05

tjas je napisal/a:

Preprodajalci? Nabavljajo poceni mladičke na velikih pasjih farmah (pri nas kolikor ven s Poljske in podobno) ali pa redijo vse mogoče pasme doma, v slabih razmerah, samo za denar... Vsaka psica jim baje skoti tolikokrat na leto, kolikor jim rata. Mladiče pri njih lahko kupiš za manj kot polovico cene kot pri resnem in dobrem rejcu.

http://mastino.mojforum.si/mastino-post-1412.html[kokoska] tjas

Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 03. apr 2008 16:22:55
Tudi meni ni bilo čisto jasno, kako gre to s preprodajalci, pa sem si prebrala, kar piše v tem forumu. Groza, prav pretreslo me je! Avtorica teksta pravi, da to lahko zaustavimo le, če ne nasedamo oglasom preprodajalcev in živali ne kupujemo od njih. Zdaj pa imam vprašanje za vse, ki se s psi resno ukvarjate in bolj poznate to problematiko: - Zakaj se IMENA teh preprodajalcev z debelimi črkami ne pojavljajo v takih forumih, da bi ljudje vedeli, komu ne gre zaupati in nasedati? Tisti, ki take stvari pozna, bi moral nekako povedati, za koga gre (ali je ljudi strah maščevanja?). - Kaj se da storiti, da država prisili takega "rejca", da s svojo umazano dejavnostjo prekine? Saj bi na tem področju moral obstajati nadzor, ali ne? Ali mora nekdo (opeharjeni kupec, denimo) takega tipa prijaviti ustrezni inšpekciji in če ga, se kakšna kazen sploh izvaja? - Slutim, da tudi prodaja teh psov poteka na črno in prodajalec dobiček pobaše v svoj žep, pa vendar, saj so pri nas zakoni, ki to sankcionirajo, kako lahko potem takle prodajalec leta in leta počne te umazanije brez, da bi ga kdor koli ustavil? Oprostite, morda bom izpadla naivna in nestrpna, vendar res ne morem razumeti, kako lahko v naši družbi dopuščamo take stvari. Ycrna, ti si kinologinja, se lahko v regularne organizacije združeni kinologi na kak način borite proti temu ali tudi vam država s svojimi zakoni zveže roke? Pa lep pozdrav vsem Ljubiteljem živali! mamaF - Mojca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

4. apr 2008 11:16

http://24ur.com/bin/article.php?article_id=30 Nekaj odgovorov na moja vprašanja sem dobila že v tem prispevku......žalostno. Tako sem jezna, da bi tistega svinjskega tipa- preprodajalca najraje.....ne vem, kaj. Zaprla v kletko. Pa zakaj smo ljudje tako naivni in neumni, da s svojo škrtostjo take stvari še podpiramo?! mamaF - Mojca

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

4. apr 2008 11:28

Iwana je napisal/a:
. Prednost pasemskih psov je v tem, da je njihov osnovni karakter dobro raziskan, ceprav ima se vsak svojega. Iwana
Ni pomembno ali je pes rodovniški ali nerodovniški, njegov karakter in osebnost izoblikuje njegov skrbnik z vzgojo, socializacijo, šolanjem, z vsakodnevnim ukvarjanjem s psom. Ko si zaželimo kosmatega prijatelja, je potrebno vedeti,da bo prišel v hišo nov družinski član, ki bo potreboval sprehode trikrat na dan, našo pozornost, ljubezen in predvsem veliko časa, vse to vsak dan in da bo z nami ostal več kot deset let. Lp Nasha

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

4. apr 2008 11:36

Mojca, še celo uradni veterinarji ponekod stran pogledajo.... na primer, ko vidijo zanemarjene pse, priklenjene za kak kozolc sredi polja, ko gredo pregledat živino, pa kmetu nič ne rečejo za cucka na meterski verigi, pod milim nebom, na betonu.... Ne vsi, a nekateri pa.

Kazni so tako mile in predvsem ni pravega interesa države, da bi preganjala take zadeve. Naša družba je še daleč od tistega, kar lahko vidiš na primer v oddajah na Animal Planetu o "živalskih" policajih po ameriških mestih. Pri nas se posamezniki in kaka društva trudijo, a kaj, ko se jim večina celo posmehuje.

Glede opozarjanja na imena preprodajalcev.... če vpišeš v najdi.si recimo geslo preprodajalec psov boš našla veliko zadetkov. Forumi, spletne strani.... ljudje so že marsikje napisali imena bolj znanih pri nas. In če ima človek interes preverit, bo informacije zagotovo našel.

Celo v eni od tem tu na kulinariki, ki je tekla pred kratkim (mislim, da je bil naslov labradorec) sem jaz spastala kar sem našla objavljeno na Bolhi.... nekdo se je toliko potrudil, da je naredil celo seznam vseh uporabniških imen na Bolhi, pod katerimi preprodajalci preprodajajo pse.

In če žival kupuješ preko omenjene spletne strani je sploh preprosto preverit, če je prodajalec mogoče preprodajalec... ko imaš odprt določen oglas, klikneš na povezavo vsi oglasi tega prodajalca. Če se ti bo odprl cel seznam oglasov za najrazličnejše pasme psov.... je to več kot zadostna spodbuda, da podvomiš v takega prodajalca.

 

Ivana.... vzgoja je pri psih tisto, kar jih naredi človeške družabnike, ne rodovnik. Tudi najbolj vrhunski plemenjak bo brez vzgoje bevskal noč in dan, mu bo dlaka odpadala in še kaj.... Dokaz za to so tudi vsi rodovniški psi po zavetiščih. Čisti po standardu, a tulijo, imajo grozno dlako, lulajo na vse konce in kraje, so bolni, agresivni in še kaj....

 

Res, za vse tiste, ki si želite psa....Vzgojit se da večino psov. Pri nekaterih gre lažje, pri drugih je treba več izkušenj in karakterja. Zagotovo obstajajo ponesrečeni križanci in izrojeni plemenjaki. In zagotovo niso vse pasme primerne za vsakogar. A so pasme, primernejše za začetnike, in v vsakem resnem zavetišču vam bodo povedali, kateri od njihovih varovancev je primeren za začetnika, starejšo osebo, družino z majhnimi otroki..... in tudi kateri ne.

Za preventivo pred slabimi mešanicami pasem je najboljše bit tako odgovoren lastnik, da svojega psa pelješ na sterilizacijo, ne glede na to, al je pasemski al mešanec (seveda, izjema so tisti plemenjaki z vzrejnim dovoljenjem). Preventiva pred tem, da nabaviš pasmo, ki ni primerna zate, pa je, da se pred nabavo psa izobraziš. Prebereš kako knjigo o psih, njihovi vzgoji, greš na kako razstavo in tam z rejci predebatiraš o lastnostih določene pasme.

In tukaj smo spet pri debati o tem, da pes ni igrača ampak čisto resno živo bitje, za katerega se je treba dobro pripraviti. Če obstaja šola za starše, verjemite, da je tudi malo izobrazbe pred nabavo vsaj prvega psa dobro. Ker otroci odrasejo in se osamosvojijo, psi pa ostanejo do konca življenja vaši otroci. V breme in v veselje.

tjas

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

4. apr 2008 11:38

http://www.bolha.com/index.php/ukaz/show/kat/-4/us Smrdi po hudem preprodajalcu!!!! Prodaja 27 pasem psov!!!!! Prijavljen je samo z vzdevkom!!!!! Verjetno jih ima kje na skriti lokacij!!! Fotografirani so seveda na razlicnih lokacijah!!! Ko se najavis na ogled ima kuzka doma, mamica pa je na sprehodu!!! http://www.bolha.com/oglas3081415 Iwana Sporočilo je spremenil(a) Iwana dne 04. apr 2008 12:27:55

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

4. apr 2008 11:43

Iwana in Tjas, hvala za informacije. Vesela sem, da sem tu izvedela dosti stvari, o katerih se včasih nisem niti spraševala (psa nimam in ga tudi ne kupujem, naš maček je posvojeni vaški zapuščenček, tako, da se s temi stvarmi nisem srečevala). Žalostna sem, da imamo tako državo, kjer je dopuščeno toliko slabega... Verjamem namreč, da se stopnja civiliziranosti človeštva meri v njegovem odnosu in spoštovanju do vsega živega, kar ga obdaja. mamaF - Mojca

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

4. apr 2008 12:22

Nasha, Tjas, ni mi treba tega govoriti, to tudi sama VEM. Vzgoja in ljubezen sta najpomembnejsi. Ampak ne govori mi, da imajo vsi psi enak znacaj, pa ceprav jih vzgaja ista oseba, v istem okolju, po isti metodi! Vsaki pasmi se je potrebno posebej prilagoditi. Ne mores isto vzgajati polarnih vlecnih psov, lovskih psov, pa kaksnega miniaturnega psa, itd,... Vsaka pasma ima svoje posebnosti, svoje nagone, svojo zgodovino nastanka. V zgodovini so jih ljudje uporabljali za razlicne namene [lov, pasje dirke, pasji boji, preganjanje podgan, cuvanjee ovc, ali samo za spremljevalce,...] Temu ne more oporekati nihce. Pasme, ki so bile stoletja namenjene za dolocene namene se nemorejo spremeniti kar tako po nasih zeljah. Nagon vedno ostane, zato psi potrebujejo odgovornega lastnika,. Zato mora vsaka pasma priti k pravemu cloveku! In prav zato, kar pes ostane pri tebi 10, 15 tudi 20 let, se moras odgovorno pozanimati o njem. Da ne pristane v zavetiscu [to se pri meni ne bo zgodilo]!! Glede dlake pa, obstajajo psi, katerim dlaka ne odpada, ki nimajo vonja [Besenji, Fox terier]. So psi, ki ne vejo lajati, so tudi taksni ki so zelo cujeci. Vsak ze ni primeren za hiso. Vsi psi tudi nemarajo otrok in podobno. Zato pa se tudi veliko informiram o psih, vem tudi kar nekaj povedati. Zame je to pomembna odlocitev, predvsem odgovorna. Odgovorno se je odlociti za pravega psa, ki odgovarja tebi, predvsem pa da bo tudi kuza zadovoljen. Glede vzgoje se absolutno strinjam. Psa imajo pa za igraco nevzgojeni ljudje. Iwana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti